telefon-en
TürkçeEnglish

Alçı Panel Duvar

100_1012Panel Duvarlar

Yalnız yük taşımayan bölme duvarlarında uygulanan ve hafif agregali betondan yapılmış, donatısız panellerden oluşan duvarlardır. Kalınlıkları 6,10,12,14,16,18 ve 20 cm., genişlikleri 60 cm. dir. Yükseklik ve boyları da duvar genişliği ile tavan yüksekliği kadar imal edilir. Panel duvarların diğer özellikleri alçı blok ve gazbeton duvarlarda anlatılanların benzeridir. Bağlayıcı malzeme olarak genellikle 250 – 300 dozlu çimento harcı kullanılmaktadır.

İnşaat ve dekorasyon sektöründe çok yaygın olarak kullanılan alçı paneller istenen biçimi alabilme özellikleri ile tasarım açısından sınırsız seçenekler sunmaktadır. Hafif, yangına dayanıklı, ısı ve ses yalıtkanlığı yüksek olan bir malzeme olmasının yanı sıra montajı da hızla yapıldığından işçilikten ve zamandan tasarruf etmek mümkün olmaktadır.

Taner Yolcu İnşaat, alçı panel kullanılan Bölme Duvar Sistemleri ve Asma Tavan Sistemlerinin başarılı bir uygulayıcısıdır. İç mekanlarda gerek oda bölmelerinin yapılması, gerekse bütün bir duvarın inşasına kadar projede belirtilen tüm detayları titizlikle uygular ve sorunsuz bir şekilde teslim eder.

Alçı Panel Duvar Kullanım Alanları

Alçı panelin hemen her projede yeri bulunmaktadır. Ofis binaları için bölümlemelerde, ıslak mekanların bütün duvarlarının yapılmasında, imalat yapılan atölyelerde iş alanlarının ayrılmasında ve daha bir çok amaçla kullanılan alçı paneller, istenen tüm formlarda ve ölçülerde uygulanabilmeleri sayesinde en özgün ve yaratıcı projelerin üretilmesine olanak verir.

Alçı panel, teknik özellikleri bakımından da yüksek bir profile sahiptir. Hafifliği nedeniyle binanın toplam yüküne bindirdiği ağırlığın minimumda kalmasının yanında en yüksek yangın izolasyon değerlerine çıkabilen ve ses izolasyonunu istenen değerlerde tutulmasını sağlayan bir malzeme olması nedeniyle de çok tercih edilmektedir.

Alçı Panel Tavan Kullanım Alanları

Alçı panel tavanın teknik özellikleri değişik şekillerde kullanılmakta, özellikle tavandaki tesisatların gizlenmesi, aydınlatma elemanlarının ve yangın detektörleri gibi bileşenlerin kolayca monte edilebilmesi için tercih edilmektedir.

Montaj kolaylığının yanı sıra akustik olarak istenen ortamın sağlanması, tasarımdaki estetik özelliklerin yakalanması ve sonuçta iç mekanların istenen görünüme kavuşması için Alçı Panel Tavan uygulamaları önerilmektedir.

Taner Yolcu Construction Alçı Panel Duvar ve Tavan uygulamalarında yıllardan bu yana edinmiş olduğu tecrübe ve güçlü referansları sayesinde tüm projelerinizde yanınızda. En özel tasarımların hayata geçirilmesi ve en güzel mekanların oluşturulması için Taner Yolcu Constrction Ltd. uzmanlığına güvenin.

 

Gypsum board panels plaster

drywalls

padded walls

wallpanel

eps sheets

panelwalls

panelwall prices

steel structures

walls

ready to walls

wood-panel walls

the walls are durable

fast wall installations

concrete panel walls

aerated concrete walls

light walls

insulated walls